YÖN BİLGİ SİSTEMLERİ

Müşteri Görüşleri

Burçin Aksoy - İş Geliştirme Uzmanı

Kağıtsız ofis ortamı oluşturmak ve onay süreçlerimizi hızlandırmak adına 2015 yılı itibariyle eBA projelerine ağırlık verdik. ArGe Yeni Ürün Devreye Alma, Tasarım Değişikliği, Seyahat ve Masraf Formlarının eBA ortamına taşınması sürecinde Yön Bilgi Sistemleri ile verimli birer proje süreci geçirdik. Konusunda uzman, yenilikleri takip eden bir ekiple çalışmaktan dolayı memnunuz

Mustafa ACAR - SCADA & Teknoloji Müdürü

Katılımcılarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını ön planda tutarak sanayicimize vermekte olduğumuz hizmeti daha kaliteli, daha çevreci ve daha dinamik hale getirebilmek, Endüstri 4.0 dönüşümü ile birlikte gelişim ivmesi hızla artan bilgi-iletişim teknolojileri ışığında süreçlerimizi dijitalleştirerek İMES OSB kurumsal hafızasını daha da güçlendirmek vizyonu ile ihtiyaçlarımızı tam anlamıyla karşılayacağına inanarak kurulumlarını yaptığımız eBA, QDMS ve BEAM programlarını 2014 yılından beri kullanmaktayız. Tüm birimlerle ortak yaptığımız süreç analizleri sonucu en ideal akışları belirleyip sistemi aktif kullanmaya başladıktan sonra gerek BİMSER’i gerekse geliştirmelerimizi yapan YÖN Bilgi Sistemlerini tercih ederek ne kadar yerinde bir karar verdiğimizi gördük. Güncel durum itibariyle Organize Sanayi Bölgemizde rutin olarak yapmakta olduğumuz çevre ve imar denetimlerimizin tümünü QDMS üzerinden, katılımcılarımıza sunduğumuz A’dan Z’ye tüm hizmetleri; Gelen ve Giden Yazı Süreçleri, Arsa Tahsis Süreci, İmar Durumu Süreci, Avan Proje Onay Süreci, Yer Seçimi ve Tesis Kurma İzni Süreci, İnşaat Yapı Başlangıç Süreci, ÇED Süreci, Yapı Denetim Süreci, Yapı Kullanma İzni (İskan) Süreci, Tapu Verme Süreci, Kiralama Süreci, Deneme İzni Verme Süreci, İşyeri Açma Çalışma Ruhsatı Süreci, Abonelik (Elektrik, Su, Gaz) Süreçleri, Yapı Tatil Süreci, Yapı Yeniden Başlatma Süreci ve Kaçak Yapı Kontrol Sürecilerini, eBA üzerinden işletmekteyiz. %100 yerli sermaye kullanarak Türk mühendislerle uluslararası standartlarda böyle bir yazılımın geliştirdikleri ve işlerimizi böylesine kolay, çevreci, sistematik ve teknolojik hale getirdikleri için Bimser Çözüm ailesine teşekkür ederiz.

Uğur TORUN - Tedarikçi Geliştirme Süreç Lideri

QDMS ( Yönetim sistemi standartları otomasyon) programını devreye alarak Firmamızda Toplam kalite yönetim sistemi metodolojisini geliştirdik ve tüm süreçlerin daha etkin bir iletişim içerisinde olabilmesi için etkin bir platform oluşturduk. Geliştirmeler ve devreye alma esnasında her türlü desteği veren YÖN Bilgi Sistemleri firmasına teşekkür ederiz.

Kübra MERİÇ - Kalite Güvence ve Süreç Geliştirme Müdürü

Şirketimiz 1974 yılında kurulan, Türkiye’nin ilk ve lider turnike üreticisidir. Geçiş Teknolojileri alanında turnike, road blocker, mantar bariyer, lastik kapanı ve kollu bariyer ürün gruplarının üretimini yapmaktadır. Özak 24.000 m² kapalı alana kurulu kendine ait tesislerde üretimini sürdürmekte ve 80’ den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Özak 2004 yılından beri Kalite Yönetim Sistemlerini uygulamaktadır. Hızla büyüyen şirketimizde emek yoğun bir sistemle çalışılıyor olması dokümantasyon ve bilgi aktarımı konusunda sıkıntılar yaratmaktaydı, dokümanların manuel olarak tek elden takip edilmesi bireysel hataların oluşmasına neden olmaktaydı bu nedenle dokümantasyon yükünü kaldırabilecek, otomatik bildirim ve hatırlatmalar yapabilecek, işimizi kolaylaştırabilecek bir çözüm arayışındaydık. Bu noktada 2017 ‘de Yön Bilgi Sistemleri ile tanışma fırsatımız oldu. Hem Yön Bilgi Sistemleri hem de Bimser implementasyon aşamasında bize son derece destek oldular ve çok kısa bir sürede QDMS sisteminin kurulum çalışmalarını tamamladık. Kullanıcı dostu bir program olması nedeniyle kısa sürede kullanıcı eğitimlerini tamamlayarak adaptasyonu sağladık. QDMS sayesinde kurumsal arşivimizi oluşturarak yurtiçi ve yurtdışındaki lokasyonlarımızda tüm kullanıcıların bilgiye kolaylıkla ulaşmasını, çalışmaların bireysellikten çıkıp her bölümün kendi sürecini sahiplenmesini ve farkındalığın artmasını sağladık.

Levent Eryılmaz - Bilgi İşlem Şefi

Balıkesir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak, her geçen gün büyüyen ve firma sayısı aratan bir Organize Sanayi Bölgesine daha hızlı, zamanında ve kaliteli hizmet verebilmek maksadıyla eBA sistemini kullanmaya başlayan ilk OSB’lerden biri olduk. Yaptığımız araştırmalar sonucunda en geniş yelpazede ve kaliteli hizmeti sunan Bimser Çözüm ve Yön Bilgi Sistemleri ile tanıştık. En başından itibaren eBA sisteminin kurulumundan tam olarak kullanım sürecine kadar her adımda yanımızda oldular. Kullandığımız tüm süreçlerin devreye alınması ve eğitimlerinde birebir yardımcı oldular. 2 yıla yakın bir süredir kullandığımız eBA sayesinde tüm iş süreçlerimizi çok hızlı bir şekilde tamamlamakta, sonuca ulaşmaktayız. Yapılan tüm faaliyetlerde hedefimiz olan kurumsallığı ve standartlığı sağlama konusunda eBA bize çok yardımcı oldu. Teşekkürler….

Metin ÖCAL - Kalite Müdürü

Günümüzde Kalite Yönetim Sistemi Dokümanlarının (Tüm İşletmede kullanılan, matbu Form, Prosedür, Talimat, Teknik Resimler, Operasyon Planları) ve İşletme İçi Duyurularının, hazırlanması, yayınlanması, revize edilmesi ve saklanması başlı başına bir zaman ve emek istemektedir. Biz MES Makina Elektrik ve Kimya San. A.Ş olarak, tercihimizi QDMS den yana yapmış olmanın avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • 1.Çabuk ve Kolay kurulum, kullanıcı dostu ara yüzü.
  • 2.Kurulum esnasında Danışmanlık Hizmeti etkin ve hedefe odaklı.
  • 3.Süreç Ekibi Üyelerinin ihtiyaç duyduklarında dokümanlara hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri.
  • 4.Dokümanların hazırlanması, revizyonu, onayı ve yayınlanması süreçlerini hızlandırmaktadır.
  • 5. Entegre arama motoru ve Bulut Sistem Üzerinden her yerde erişim imkânı vermesi.